Oslabljen vam je sluh: Ovo je najjači prirodni lijek, I DO 97% SLUHA ĆE SE OBNOVITI!
Oslabljen vam je sluh

Oslabljen vam je sluh: Ovo je najjači prirodni lijek, I DO 97% SLUHA ĆE SE OBNOVITI!

Oslabljen vam je sluh: Ovo je najjači prirodni lijek, I DO 97% SLUHA ĆE SE OBNOVITI!

U nastavku pogledajte nekoliko prirodnih kombinacija koje će vam pomoći da poboljšate svoj sluh!

Med i cimet

Za poboljšanje sluha svako jutro i pre spavanja uzimajte mješavinu koja je napravljena od jednakih količina meda i cimeta. Na primjer: jedna kašičica meda pomješana sa jednom kašičicom cimeta.

Crno vino i zeleni čaj

Dobro je za srce, raspoloženje, imunitet, a najnovija istraživanja pokazuju da crno vino može spriječiti i gubitak sluha. Antioksidanti iz crnog vina štite dlačice u unutarašnjem uhu, koje brane uho od spoljnih uticaja. Zeleni čaj ima sličan učinak na sluh.

Kapi od bijelog luka

Na Siciliji bijeli luk se smatra lijekom za sve bolesti. Tamo za poboljšanje sluha koriste sljedeći recept:

Kratko dinstajte nekoliko češanja bijelog luka u maslinovom ulju. Snažno pritisnite svaki češanj da bi iscijedili njegov sok, a nakon toga procijedite ulje. Svakodnevno kapajte 3-4 kapi ulja u uho, nakon čega začepite uho komadićem vate.

Sok od crvenog i bijelog luka

Smatra se da ovaj snažan napitak vraća sluh. Napitak se sastoji od 30 ml soka bijelog luka i 30 ml soka crnog luka. Pijte ga jednom dnevno.

Izvor: topinfo

U nastavku jedna zanimljivost:

Krastavac krajnje rasipnički troši vodu, ima veoma razvijenu vegetativnu masu koja intenzivno transpiriše, a korijen se razvija u površinskom sloju 20-25 cm dubine, odakle voda vrlo intenzivno isparava. Zalivajte krastavac po sljedećim preporukama i usijeh je zagarantovan.

Potreba krastavca za vodom je 250-400 mm u zavisnosti od toga da li je rana, ljetnja ili kasna proizvodnja.

U vrijeme sjetve

U vrijeme sjetve zemljište treba da je optimalno vlažno. U suprotnom se obavlja predsjetveno zalivanje i nakon nekoliko dana kada se zemljište prosuši izvodi se površinska priprema i sjetva.

Poslijesjetvena zalivanja

Poslijesjetvena zalivanja su rizična, jer može doći do stvaranja pokorice, može se intervenisati malim zalivnim normama da bi se razmekšala pokorica.

Do početka obrazovanja zametaka

Do početka obrazovanja zametaka umjereno zalivajte, da bi se spriječio intenzivan porast vegetativne mase i omogućilo formiranje većeg broja ženskih cvijetova. Turnus je 4-8 dana u zavisnosti od uslova proizvodnje.

U početku cvjetanja

U početku cvjetanja preporučuje se još oskudnije zalivanje, čak i da se izostavi jedno zalivanje da bi se poboljšala oplodnja i formiranje ženskih cvijetova.

Od početka formiranja plodova u periodu berbi

Od početka formiranja plodova u periodu berbi neophodna su češća zalivanja svakih 3-5 dan , naravno turnusi u modificiranom obliku.

Nedovoljna vlažnost u periodu plodonošenja uzrokuje prekid porasta mladih zametaka, plodovi se deformišu, krive, smanjuje se prinos, pogoršava se kvalitet (gorčina plodova), opada im tržišna vrijednost.

Ukoliko se primijenjuje zalivni režim prema vlažnosti zemljišta tehnički minimum vlažnosti u vegetativnom porastu 70% PVK, za vlažnije rejone 60% PVK, period plodonošenja 75-80% PVK.

Krastavac je toploljubiv usjev osjetljiv je na hladnu vodu, min 20°C. Zalivanje treba obavljati kada su srednje dnevne temperature u proljeće niže od 11°C i leti 15 -17°C.

Zalivne norme su male 20-30 mm, prokvašava se sloj 20-30 cm. U početku vegetacije 15-20 mm. Obavlja se veći broj zalivanja, velika je norma navodnjavanja.

Načini navodnjavanja: BRAZDAMA, OROŠAVANJEM ILI KAPANJEM, SUBIRIGACIJA, MIKROKIŠENJEM. Zalivanje svakodnevno, onoliko vode koliko dnevno utroši na evapotranspiraciju, održava se vlažnost oko PVK.

Uzgoj uz vertikalnu potporu (mrežu), na foliji ili mikrokišenje ukoliko se koristi malč.

Izvor: agrosavjet.com

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *